E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Meghan Markle, anëtarja më inteligjente e familjes mbretërore

Meghan Markle është shpallur “anëtarja më inteligjente e familjes mbretërore”, në një studim të ri të publikuar nga kompania arsimore Oxford Royale.

Sipas “The New York Post”, përfundimi është nxjerrë bazuar në kredencialet akademike të anëtarëve të familjes mbretërore, nga rezultatet e tyre të shkollës së mesme deri te kolegjet ku ata kanë shkuar, duke përdorur renditjen e QS World University.

40-vjeçarja Meghan zuri vendin e parë, falë marrjes së diplomave të shumta nga Universiteti prestigjioz Northwestern në Illinois, i cili renditet në vendin e 30-të në renditjen e QS.

Nga ana tjetër, Kate Middleton renditej si anëtarja e dytë më inteligjente e familjes; ajo studioi tre nivele A dhe vazhdoi të studionte në Universitetin e St. Andrews – ai renditet në vendin e 91-të në renditjen botërore të QS.

Ndërkohë, Princi William doli në vendin e tretë. Princi Harry nuk arriti të hynte në top 10.

Burimi i lajmit: The News. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...