E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Mediu thirrje Bashës: Të kemi një program dhe të mbrojmë votat nga Rama

Nga Laçi, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, tha se organizimi i opozitës në një program politik të përbashkët, është emergjent, duke i bërë në këtë mënyrë një thirrje dhe Lulzim Bashës.

Sipas tij, duhen mbrojtur votat e shqiptarëve në çdo qendër votimi, nga manipulimi që mund të bëjë kryeministri Edi Rama.

Mediu ripërsëriti premtimin, se brenda mandatit të parë qeverisës, Shqipëria do bëhet vend anëtar i BE-së.

Postimi i Mediut në Facebook

Partia Republikane mblodhi strukturat e saj në Laç.

Organizimi i opozitës në një program politik të përbashkët, është emergjent.

Duhen mbrojtur votat e shqiptarëve në çdo qendër votimi, nga manipulimi i Edi Ramës nëpërmjet ndryshimeve antikushtetuese

Synimi ynë është bashkimi i të gjithë shqiptarëve, sidomos të të rinjve e profesionistëve, drejt një Shqipërie Europiane

Pas 25 prillit, në mandatin e parë qeverisës, ne do e bëjmë Shqipërinë vend anëtare të BE-së, ashtu siç e bëmë anëtare të NATO-s

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...