E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Mediu: Opozita dhe shqiptarët të largojnë regjimin e Edi Ramës

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zhvilluar një takim me strukturat e kësaj force politike në Fier.

Mediu tha se kryeministri Edi Rama dhe regjimi i tij i korruptuar e kanë çuar Shqiperinë në kufijtë e një dëshpërimi të thellë.

Sipas tij, me refuzimin që i bëri BE, Rama refuzoi punën dhe qëllimin historik të shqiptarëve.

Mediu kërkon bashkimin e opozitës dhe shqiptarëve për të larguar Ramën.

Postimi i Mediut në Facebook

Takim me strukturat e Partisë Republikane në Fier.

Edi Rama dhe regjimi i tij i korruptuar e kanë çuar Shqiperinë në kufijtë e një dëshpërimi të thellë.

Refuzimi që Edi Rama i bëri BE është refuzimi që ai i bën punës dhe qëllimit historik të shqiptarëve.

Opozita dhe shqiptarët kanë vetëm një qëllim, të bashkohen në çdo skaj të Shqipërisë për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme, të largojnë këtë regjim dhe të rikthehemi në rrugën europiane.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...