E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Mediu: Do garojmë në një koalicion me PD-në, votat tona janë të rëndësishme

Partia Republikane dhe Partia Demokratike gjejnë më në fund gjuhën e bashkëpunimit për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit.

Lajmin e bëri të ditur vetë kreu i PR, Fatmir Mediu në një prononcim për mediat, pas takimit me liderin e opozitës.

Fatmir Mediu: Do garojmë në një koalicion me PD-në. Ka një analizë të thejshtë. Mund ta bëni vetë llogarinë se sau takojnë PD-së dhe partive të tjera politike. Ajo që unë mund të them është PR-ja do të jetë e gatshme të marrë vitat në Dibër dhe Kukës. Qëllimi është maksimizimi i votave. Unë mendoj që programi që ka oaraqitur PD-ja për Opozitën është i plotë. Nuk besoj që kemi dallime, por ka specifika që të gjitha partitë do të donin të bënin kontribuimin. PR-ja do të donte të kishte një qasje më të drejtpërdrejtë në çështjen e të përndjekurve politikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...