E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Me pranga në duar, Konstandin Xhuvani përcjell babanë e tij për në banesën e fundit

Kostandin Xhuvani u la i lirë gjatë ditës së sotme për të të përcjellë për në banesën e fundit, babain e tij, kineastin e njohur Gjergj Xhuvani.

Xhuvani, i cili është dënuar me 35 vite burg për vrasjen e katër personave, ka ndryshuar jo pak pamje që kurse ishte në liri në vitin 2014.

Kujtojmë se regjisori i ndjerë, ndërroi jetë pak ditë më parë në Itali ku edhe po merrej me përgatitjet e fundit të filmit të tij më të ri.

Gjergj Xhuvani ndërroi jetë për shkak të një sëmundjeje të rëndë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...