E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Më marrsh të keqen”, Rama i kthehet keq komentuesit

Një video e postuar mbrëmë nga kryeministri Edi Rama, në Facebook, në lidhje me inaugurimin e një resorti të ri në vend, ka bërë që shumë qytetarë të vërsulen me komente ndaj kreut të qeverisë.

Mes shumë komentesh, ai që spikati më shumë, por edhe që mori vëmendjen e kryeministrit, ishte dikush që akuzonte se të gjithë politikanët vidhnin, por ndryshe nga të tjerët Rama ka punuar më shumë se të gjithë.

Ky i fundit nuk i kurseu ironitë duke shtuar se: “Ti më merr të keqen mua se unë s’jam politikan ashtu si kujton ti dhe nuk jetoj për të mbushur xhepat me lekë, po për të mbushur jetën me kuptim, me emocion, me vepra, me ëndrra e me kujtime!”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...