E mërkurë, 20 Janar, 2021
8 C
Tirana

Me flamuj kombëtarë dhe të UÇK-së, Thaçi pritet nga qindra shqiptarë në Morinë

Presidenti Thaçi ka mbërritur në pikën kufitare të Morinës. Pas njoftimit me anë të një statusi në facebook, menjëherë qindra qytetarë kanë shkuar në pikën kufitare në Morinë, për të pritur presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Ai është kthyer nga Haga pas intervistimit katër ditor që kishte nga Dhomat e Specializuara.

Shumica e të pranishmëve në Morinë janë ish-pjesëtarë të UÇK-së, ndërsa e kanë pritur presidentin Thaçi me valle, flamuj kombëtarë dhe simbole të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...