E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Me dy emra dhe në kërkim ndërkombëtar, 42-vjeçari fshihej në Tiranë

Një i dënuar i cili rezulton me dy emra, është kapur nga ana e policisë në Tiranë. 42-vjeçari rezulton i dënuar me 6 vite e 4 muaj burg nga Gjykata e Assizës në Itali, për veprën penale “Plagosje e rëndë me pasojë vdekjen”.

Shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar për “plagosje me pasojë vdekjen”, është arrestuar në Tiranë, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Në pranga ka rënë Igli Malçi, i cili njihej edhe me emrin Arban Malçi, banues në kryeqytet.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë. Igli Malçi është arrestuar edhe në 2018 po për shkak se rezultonte i dënuar në Itali për të njëjtën vepër penale, por nuk dihen rrethanat se si ka vepruar gjykata për lirimin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...