E shtunë, 4 Korrik, 2020
35 C
Tirana

“Më doli nga shpirti”, Halit Valteri ndryshon mendje: Burg përjetë për pedofilët

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Kur do hapet transporti urban? Mazniku tregon çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Ndonëse u tha se do të fillonte shërbimi urban, një gjë e tillë nuk ndodhi. Punonjësit e Transportit Publik në Tiranë kanë protestuar sot...

Pas deklaratës së Ministres së Arsimis, Besa Shahini, për rastet e përdhunimit në shkollë, fjalën sërish e ka marrë deputeti Halit Valteri. Ai është tërhequr nga deklarata e tij dhënë më herët, se duhet të rikthehet dënimi me vdekje për pedofilët. Valteri ka apeluar që të ndryshohet Kodi Penal, dhe personat që abuzojnë me fëmijët të dënohen për jetë.

“Ne nuk na takon ti vejmë gishtin e të gjejmë përgjegjësit, por duhet të drejtojmë gishtin nga vetja. Para 6 muajsh kemi kaluar një ligj që çdo shkollë të ketë policin tek dera. Nuk duhet të kenë vetëm oficerin, duhet të ketë psikolog, staf që merret me fëmijët.

Një herë të vetme të bëhemi të gjithë bashkë. Dënimi me vdekje më doli nga shpirti, se ndoshta nuk bëhet. Hajde t’i dënojmë përjetë, e të mbrojmë fëmijët. Ideja është që ta parandalojmë këtë gjëmë. Të ndryshojmë Kodin Penal”, tha Valteri.

Lexo edhe :   Tension në Kuvend, Murrizi bllokon foltoren pasi nuk iu dha fjala

65-vjeçari Abaz Doku ka abuzuar seksualisht për 4 vite me radhë më të miturën, ndërsa të rinjtë ishin shokë me vëllain e 15-vjeçares.

Të dhënat tronditëse u bënë të ditura nga babai i vajzës, i cili shprehet se abuzimin prej 4 vitesh e ka mësuar rreth 6 muaj më parë, nga të njohurit e lagjes.

Babai shprehet se ka kërkuar ndihmën e drejtorit të shkollës, dhe të institucioneve, derisa është detyruar të kryejë denoncimin në polici.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Formula 1/ Mercedes dominon provat zyrtare, Ferrari shumë dobët

Formula 1 është gati për të rinisur! Pandemia e koronavirusit vonoi nisjen e sezonit të ri të sportit të automobilizmit, që është rikthyer këtë javë...

Dyshoi se ishte prekur nga pandemia, Afërdita Dreshaj publikon rezultatet e analizës

Këngëtarja Afërdita Dreshaj ka udhëtuar së fundmi drejt Miamit së bashku me partnerin e saj, Jakub Kindl, për të festuar përvjetorin e dytë të...

Kunati i Zhaneta Josifit, mes lotësh: Anisa kish mbaruar në dhomën tjetër

Sotir Kristollari, kunati i Zhaneta Josifit, gruas që u vetëflijua bashkë me vajzën në banesë, ka treguar në një intervistë ekskluzive për gazetaren Anila...

Pandemia në Brazil/ Presidenti: Herët a vonë të gjithë do infektohemi

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro deklaroi së fundmi se herët a vonë të gjithë do infektohen me koronavirus. “Më vjen keq për ata që kanë...

Rusia: Nuk jemi në bisedime me SHBA për pjesëmarrje në G7

Zëvendësministri i Jashtëm rus Sergei Ryabkov tha të shtunën se Moska nuk është në bisedime me Uashingtonin për rolin e saj të mundshëm në...