E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

“Më çmendet! Jam me fëmijë mo burrë”, policia shoqëron me dhunë qytetarin që po merrte krep

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në vend

Pas ditësh të tëra me shifra rekord, Shqipëria ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në 24...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Roland Dhimogjini ka një biznes kreperi pranë sheshit Wilson në Tiranë. Ai tregon, se në datën 12 Maj, rreth orës 21:00, kanë mësyrë forcat e Komisariatit Numër 2, pasi ne trotuar ishte një qytetar që banonte në të njëjtin pallat me kreperinë e që po priste të merrte një porosi.

Qytetari është shoqëruar me forcë në polici, ndërsa administratori i biznesit është kërcënuar me gjobë për thyerje të karantinës, por pa asnjë akt me shkrim.

“Stop” transmeton pamjet e asaj nate, ku dëgjohet qytetari që thotë se ka djalin vetëm e ka zbritur thjesht për t’i marrë një krep.

Nga ana tjetër dëgjohet edhe Rolandi, që këmbëngul se qytetari është jashtë lokalit dhe ai punon vetëm në shërbimin delivery.

Punonjësi i Policisë: Atëherë unë do të plotësoj një procesverbal. Arsyeja, unë ju gjeta në shkelje duke shitur. Ke të drejtën të shkosh të ankohesh. Unë do të vazhdoj procedurat e mia. Unë ju vë gjoba personave.

Qytetari i shoqëruar: Jam me fëmijë mo…

Punonjësi i policisë: Qetësohu, qetësohu!

Qytetari i shoqëruar: Jam me fëmijë…

Punonjësi i policisë: Po mirë mo ç’rëndësi ka? Ça po të bëjmë?

Punonjësi i policisë: Më çmendet! Jam me fëmijë, mo burrë.

Punonjësi: Te makina!

Lexo edhe :   Pa maska: Policia gjobit 1.579 qytetarë, 'ndëshkim' edhe për lokalet

Qytetari i shoqëruar: Kam fëmijën vetëm.

Punonjësi i policisë: Vazhdo te makina!

E çojnë për ne komisariat

Denoncuesi: Duhet ta mbyll?

Punonjësi: Jo ti do vazhdosh delivery, me numrin e telefonit!

Denoncuesi: Ai çuni ka shtëpinë në kat të dytë, nuk mund t’ia çoj unë, të paguaj lekët edhe tha po vij ta marr…

Punonjësi: Nuk lejohet.

Denoncuesi: Nuk erdhi brenda në subjekt zotëri, ishte përjashta, subjekti është i mbyllur.

Lexo edhe :   Pa maska: Policia gjobit 1.579 qytetarë, 'ndëshkim' edhe për lokalet

Qytetarja: Si e kanë marrë?

Denoncuesi: E morën me dhunë moj, ja këtë bën policia e shtetit.

Në Komisariatin Numër2na u tha, se masën për biznesin e vendos komisioni me në krye shefin e komisariatit dhe qytetari mund të mbrohet atje.

Në fund komisioni vendosi mosgjobitjen e biznesit, duke marrë në konsideratë pamjet filmike.

Për sa i përket qytetarit të shoqëruar, ky shoqërim zgjati vetëm një orë dhe ai u la të kthehej në banesën e tij. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH-ja në alarm për Italinë: E para në Europë për rastet e reja me Covid

Organizata Botërore e Shëndetit, (OBSH) ka bërë me dije se Italia mban rekordin europian të rasteve të reja pozitive me Covid, të regjistruara gjatë...

Xi Jinping uron Biden-in: Kina dhe SHBA-ja të shmangin përplasjet

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, të mërkurën e përgëzoi presidentin e zgjedhur amerikan, Joe Biden për fitoren e tij në zgjedhje. Në telegramin e tij,...

Komuna e Prishtinës do të ndihmojë financiarisht të infektuarit me koron*virus

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka miratuar vendimin për të ndihmuar financiarisht të infektuarit me koronavirus. Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në rrjetin...

Ndërron jetë legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona

Një lajm i trishtë për botën e futbollit. Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare. Pak ditë më parë, ai i'u...

Ja pse dështojnë ligjet kundër duhanit në Ballkanin Perëndimor

Nga Nikola Gjorgjevic “Emerging Europe” Për shumicën e evropianëve perëndimorë, ditët dhe netët e shpenzuara restoranteve, bareve dhe klubeve të mbushura plot me tym, kanë...