E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Me çfarë lekësh i kanë bërë vilat Luli e Monika?Qytetarët ‘përplasen’ me Ramën (foto-video)

Kreu i qeverisë doli në ERTV, për të komentuar atë që ndodhi të hënën pranë shkollës “Petro Nini” në Tiranë, kur Përmbarimi shkoi të prishte një banesë. Pas kësaj pati komente të shumta, por edhe nga ata që i kërkonin që të fillojnë nga arrestimet duke nisur nga Monika Kryemadhi e Lulzim Basha.

“ERTV Live: PAKTI PER UNIVERSITETIN – 373 ekselentët e parë (dhe më të mirët në rezultate), fitues të Platformës Punë të Mbarë, bëhen pjesë e administratës publike thjesht e vetëm në bazë të meritës. Gati thirrja e dytë për të tjerët në vijim. Ekselentët do të kenë përparësi për çdo vend të lirë pune në shtet”, shkruante Rama, bashkëngjitur videos në fjalë.

Qytetarët i kanë sjellë në fokus ish-kryeministrin Berisha, për të cilin Rama ka një argument, se ai është kazan. Një tjetër qytetar ka një kërkesë publike, që ‘militantët e Kryemadhit’, të zëvendësohen me të rinj të suksesshëm.

Në morinë e komenteve spikat edhe kritika e dikujt, i cili thotë se kryedemokrati Basha dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi flasin për korrupsion, por ata vjedhin më shumë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...