E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Me barkun e rrumbullakosur, njihuni me doktoreshën që u shërben pacientëve me koronavirus

Në spitalin e Infektivit në Tiranë, po luftohet çdo ditë për të mbajur pacientët në jetë. Koronavirusi po gjunjëzon botën, e ndërsa bluzat e bardha janë në krye të detyrës duke qëndruar pranë pacientëve.

Ndër heronjtë e përditshēm të Infektivit është edhe doktoreshë Krisli Serani, e cila është shtatzënë. Ndonëse është në pritje të embël dhe mund të kishte marrë leje, doktoresha ka zgjedhur që të qëndrojë në krye të detyrës.

Një gjest ky që ka marrë vlerësime maskimale, e po kështu ka marrë vemendjen edhe të kryeministrit Rama.

Mjekja e cila është në muajt e fundit të shtatzënisë, vijon të jetë në shërbim të pacientëve në terapinë intensive në spitalin Infektiv.

Statusi

#RESPEKT🙏
Nuk mund të mos e shkëpusja nga faqa e Ogertës heroin e ditës! Dr. Krisli Serani, mjeke e re në muajt e fundit të shtatzanisë, sonte vijon të jetë në shërbim të pacientëve në terapinë intensive në spitalin infektiv, aty ku ditë natë luftohet për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...

Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

Policia e Tiranës ka kërkuar rihetimin e çështjes së 21-janarit. Vetëm një ditë para 10-vjetorit të vrasjes së katër personave dhe plagosjes së gjashtë...