E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
1 C
Tirana

“Mbyllja vë nën kontroll virusin”, Braçe jep paralajmërimin e fortë

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Zv. kryeministri Erion Braçe, ka lëshuar një thirrje të fortë ndaj të gjithë qytetarëve shqiptarë, të cilët janë të riskuar nga virusi vdekjeprurës. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, teksa ‘thumbon’ Bashën e Metën për respektimin e masave anti-COVID, Braçe lëshon edhe një paralajmërim të fortë.

Ai citon se na pret mbyllja e madhe, si e vetmja zgjidhje për ndalimin e përhapjes së virusit, nëse secili prej nesh nuk vetëndërgjegjësohet. Braçe thotë ndër të tjera në shenjë këmbane alarmi se virusi është ngado, dhe ne jemi të vetmit që e përhapim.

Për të shmangur rritjen e infeksioneve, zv. kryeministri kërkon nga qytetarët mbajtjen e maskës, higjienën e po kështu distancën fizike. Një thirrje e ripërsëritur çdo ditë, e po kështu edhe nga autoritetet shëndetësore.

Vendimi i Komitetit të Ekspertëve për të ndaluar mbledhjet ku ka më shumë se 10 persona ka futur në kaos institucionet në vend. Në kuadër të masave të marra kundër COVID -19 është vendosur që të ndalohen të gjitha tubimet politike dhe çdo lloj veprimtarie tjetër. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi anuloi seancën e sotme plenare. Në njoftimin e publikuar nga Kuvendi thuhet se seanca u anulua për të respektuar masat e marra kundër COVID.

Statusi

MIREMENGJES!
SIC E SHIHNI, TIRANA DHE
DISA PREJ QYTETEVE TE MEDHA,
JANE TANI VATRAT DHE PERHAPESET ME TE MEDHA TE VIRUSIT!

Dua ta perseris 🗣:
NUK JU INFEKTON QEVERIA,
AS POLICIA SECILIN PREJ JUSH!

Ju, ne si qytetare,
po infektojme njeri tjetrin;
Familjaret-gjysherit, prinderit, secilin nder pjestaret e tjere, miqte e shoket, komunitetin ku jetojme.

Lexo edhe :   Vijojnë shifrat e larta në Kosovë/609 raste të reja, 13 të vdekur nga COVID-19

Kur do e pranojme,
edhe sa kohe do harxhojme
per te pranuar se,
VIRUSI PERHAPET NGA SECILI PREJ NESH, JETON MES NESH DHE PREJ NESH?!

Lexo edhe :   Urdhri i ri për shqiptarët, Mali i Zi kufizon lëvizjen

Per cilindo qe vijon te bej idiotin, shperfillesin, duhet ta bejme ne te qarte:
VIRUSIN NUK NDALET VETE,
AS SE DO LYLZIM BASHA,
AS SE DO ILIR META APO SHOKET E TYRE!

Joooo!
Virusin e ndalim ne, me nje maske,
me distance fizike, me higjene,
me kufizim te kontakteve!

Duhet te jetojme keshtu;
Ndryshe, MBYLLJA ESHTE AKTI QE VE NEN KONTROLL VIRUSIN!

Edhe sa kohe te harxhojme per te zgjedhur?

Koha ne kete beteje eshte jetike;
Lere per dy jave jeten tek kafeneja, restoranti, klubi, hotelet kudo ne Tirane, Vlore, Korce, Gjirokaster, Shengjin, Durres, Shkoder etj.

NUK TE HEQ ASGJE NGA CILESIA E JETES KJO!
VIRUSI ESHTE AI QE TE NDRYSHON JETEN EDHE PERTEJ DY JAVEVE, SHENDETIN, EKONOMINE, TE ARDHURAT!

Zgjidh tani!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Edi Manushi flet pasi u infektua me Covid-19 (VIDEO)

Moderatori Edi Manushi është infektuar nga Covid-19. Ai ka realizuar një lidhje me Skype për emisionin “Ftesë në 5”, ku ka zbardhur më shumë...

“Kërkoi tepsi e timon”, Maliqi: Rama është çmendur nga braktisja e socialistëve

Deputeti Lefter Maliqi ka lëshuar një lum akuzash ndaj kryeministrit Rama, ndërsa citon se do të dalë i humbur në zgjedhjet e 25 prillit. Me...

Balla dhe 17 deputetë kërkesë Ruçit: Komision për raportin e Dick Marty-t

Prej javësh, mazhoranca ka hedhur akuza në drejtim të kryedemokratit Basha, në lidhje me rolin tij në hetimet ndaj UÇK-së. Nga ana tjetër, kreu...

E qëlloi me shuplakë në mes të emisionit, Ana rikthehet në “Për’puthen”

Në puntatën e djeshme në “Për’puthen” është rikthyer Ana. Ajo u fut kur po regjistrohej emisioni, ndërsa shpjegoi arsyen e largimit të saj. Bukuroshja...

Shqiptarët shpenzuan rreth 210 milionë euro më pak gjatë karantinës

Në gati tre muaj që pjesa më e madhe e popullatës u ngujua në shtëpi, për shkak të karantinës së fortë për të frenuar...