E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

”Mbyll universitetin, hap parlamentin”/ Vasili: Komiteti merr urdhra nga Rama

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili kritikon Komitetin Teknik të Ekspertëve, për vendimin e fundit e fundit, i cili lejon zhvillimin e seancave plenare në parlament.

Sipas tij, nuk ka një argument shkencor apo teknik, sepse vetëm një ditë më parë, ky komitet vendosi që universitetet të mos hapen dhe mësimi të vijojë online.

Për Vasilin, ata marrin urdhërin e qeverisë e të partisë në mëngjes dhe e kthejnë në urdhërin e Komitetit të Ekspertëve.

Postimi i Vasilit në Facebook

Komiteti i Eksperteve(i Partise) mbyll Universitetet dhe hap Parlamentin!?

Dje Komiteti i Eksperteve vendosi qe Universitetet te vazhdojne on line pa afat sepse situata ishte renduar.

Sot po i njejti Komitet Ekspertesh lejon Parlamentin te beje seance plenare!

Kur parlamenti pezulloi seancat dite me pare ne 16 nentor rastet ishin 602 dhe humbjet e jetes ishin 8 raste, ndersa sot rastet jane mjaft me shume rreth 800 raste dhe humbjet e jetes 19 pra dy here e ca me e larte.

Pra rritja eshte realisht kritike dhe e rende!

Rritje 25% te rasteve te reja epidemiologjikisht fakt i rende dhe i pakalueshem dhe vdekjet rriten me mbi 200%.

Cfare argumente shkencore dhe teknike perdor ky Komitet Ekspertesh??

Asnje argument! Zero logjike shkencore! Zero analize objektive dhe te paanshme!

Thjesht marrin Urdherin e qeverise e te partise ne mengjes dhe e kthejne ne urdherin e Komitetit te Eksperteve!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...