Kuriozitete

Mbush 113 vjeç/ Burri më i vjetër në botë tregon sekretin e jetëgjatësisë


               Publikuar në : 16:21 - 13/02/20 M D

Muajin tjetër Chitetsu Watanabe pritet të mbushë 113 vjeç.

Nga “Guinness”, Libri i Rekordeve Botërore, ai është shpallur si burri më i vjetër në botë.

I moshuari jeton në Niigata të Japonisë dhe mendon se ka gjetur sekretin e jetëgjatësisë së tij.

Ai ka rrëfyer se nuk zemërohet asnjëherë me njerëzit dhe përpiqet që gjithmonë të buzëqeshë.

Pra, Chitetsu thotë se kjo është lumturia më e madhe për një njeri, prandaj edhe ka jetuar aq gjatë. I moshuari tregon se është ushqyer gjithmonë shëndetshëm dhe se konsumon shumë fruta.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT