E enjte, 27 Janar, 2022
-6.5 C
Tirana

“Mbreti” egjiptian Salah: 38 ndeshje, 32 gola dhe 37 çmime

Mohamed Salah në sezonin e parë me Liverpoolin ka shkëlqyer duke rrëmbyer një numër të madh trofesh personalë. Sulmuesi egjiptian shkëlqeu sezonin e parë në Premier League pasi shënoi 32 gola në 38 paraqitje duke ndihmuar skuadrën e tij të shkojë në finalen e Champions Leagues. Por vetëm gjatë këtij sezoni Salah ka fituar 37 çmime duke u shndërruar në një protagonist kryesor për “Topin e Artë”.Çmime javore:
Lojtari i javës së Ligës së Kampionëve (3 herë)
Goli më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve (2 herë)Çmime mujore:
Lojtari më i mirë i muajit në Premier League (3 herë)
Lojtari më i mirë i muajit në Premier League i zgjedhur nga fansat (4 herë)
Lojtari i Muajit (7 herë)
Goli më i mirë i muajit (6 herë)Çmimet vjetore:
Lojtari i Vitit (i zgjedhur nga fansat)
Këpuca e Artë në Premierligë
Lojtari më i mirë i sezonit në Premier League
Lojtari më i mirë i Liverpoolit për sezon
Football Writer’s Association Footballer of the Year
Lojtari më i mirë i vitit në Liverpool (i zgjedhur nga lojtarët e Liverpool)
Samba e artë
Futbollisti afrikan i vitit
Futbollisti afrikan i vitit i zgjedhur nga BBC
Futbollisti arab i vititSkuadra e Vitit:
Bën pjesë në ekipin e vitit të PFA
Bën pjesë në ekipin e vitit të CAF.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa nga 360 mijë banorët e rritur të 6 bashkive do të votojnë?

Nga: Eduard Zaloshnja Ministria e Brendshme ka publikuar sot listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet e pjesshme vendore për kryetar bashkie, për 6 njësitë qeverisjes...

Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka caktuar si drejtues politik të qarkut Gjirokastër, anëtarin e Kryesisë së partisë Roland Bejko. Është Sekretari i Përgjithshëm,...

Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës, dhe i jep urdhrin e prerë

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, ka prezantuar sot Drejtori i ri të Shërbimit të Provës, Ervin Hoxha. Ky i fundit e mori këtë detyrë,...

Lulëzim Basha, kryetar për dyqind lekë

Nga: Lorenc Vangjeli Tridhjetë e kusur vite më parë, dyqind lekë, (të rinj), ishte paga minimale e 15-të ditëshit për një punëtor. Me aq para,...

Basha ia beson Shkodrën Alibeajt

Kryedemokrati Basha ka emëruar si drejtues politik në Shkodër deputetin Enkelejd Alibeaj, pas dorëheqjes së Helidon Bushatit. Basha ka zgjedhur si drejtues politik të qarkut...