E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Mbledhja e drejtuesve politikë të PS, Rama paralajmëron shkarkime

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një mbledhje në selinë e Partisë Socialiste me drejtuesit politikë të qarqeve. Mbledhja zgjati rreth dy orë dhe në fokus të saj ishte fushata elektorale dhe zgjedhjet e 25 prillit.

Drejtuesit politikë dorëzuan gjatë takimit analizën e tyre, sa i përket problematikave të qytetarëve dhe performancën e shërbimeve nga drejtuesit e institucioneve. Ndërsa, kryeministri Rama ka kërkuar rishikim të çdo drejtuesi të institucioneve publike që ka dështuar në punën e tij.

“Largimi apo qëndrimi i drejtorëve në detyrë do të jetë në bazë të performancës. Kod i kuq për ata që nuk u përgjigjen qytetarëve”, raportohet të ketë thënë kreu i qeverisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...