E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Mbi 2 mijë viktima nga koronavirusi në Gjermani, bilanci për 24 orët e fundit

Gjermania ka regjistruar 80 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Kështu numri i përgjithshëm i viktimave nga COVID-19 në Gjermani ka shkuar në 2,096.

Deri më tani në Gjermani janë shënuar mbi 109 mijë raste infektimi, teksa renditet e katërta në listën e vendeve me numrin më të madh të të infektuarve, pas Italisë, Spanjës dhe SHBA-ve.

SHBA renditet e para për numrin më të madh të infektuarve, ndërsa renditet e treta për numrin më të madh të viktimave.

Italia renditet e treta për numrin më të madh të të infektuarve, ndërsa renditet e para për numrin më të madh të viktimave.

Ndërkohë Spanja renditet e dyta si për numrin më të madh të infektuarve, si edhe për numrin e viktimave.

Më shumë se 1 milionë e 450 mijë persona janë infektuar nga koronavirusi në të gjithë botën, ndërsa janë shënuar 83,513 viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...