E martë, 4 Gusht, 2020
30 C
Tirana

Mbaron puna me shkallët, merr formë “Arena Kombëtare” (Video)

Më të lexuarat

Kosovë/ Në kulmin e pandemisë, infermierët dalin në protestë

Në kulmin e pandemisë, disa infermierë kanë dalë duke protestuar në Kosovë. “Kërkesa jonë, e drejtë dhe direkte është që nga 18 euro (për ndërrimin...

U paraqit në gjendje të rëndë tek Sanatoriumi, ndërron jetë mjeku i njohur shqiptar

Mjeku Anibal Byberi nuk ia ka dalë dot mbanë me COVID-19. Mjeku ishte i shtruar në spitalin "Shefqet Ndroqi", por për fat të keq...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

Ish-deputeti i PS jep lajmin e mirë: Negativ pas 25 ditësh, do qëndroj në spital

Ish-deputeti i PS, Fatmir Toçi, ka njoftuar se ka fituar betejën me COVID-19 dhe pas 25 ditësh tamponi i fundit ka rezultuar negativ. Ai do...

“Ka njerëz që kanë turp nga infektimi, 10 të shtruar nga moshat 25-40 vjeç”, mjekja lëshon alarmin

Mjekja Silvana Bala, ka trajtuar një problematikë që është shfaqur me qytetarët në vend, të cilët kanë turp të pranojnë se janë infektuar. Për...

Ish-deputeti i PD-së largohet nga Shqipëria, me një detyrë të re në Irak

Në zgjedhjet e ardhshme, Partia Demokratike do të hyjë me një ekspert financash më pak. Sherefedin Shehu, ish-deputet i kësaj partie, dhe ish-zv.ministër i...

Pandemia/ Posta Shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm për pensionistët

Posta Shqiptare ka dalë me një tjetër njoftim, duke marrë shkas nga situata kritike si pasojë e COVID-19. Në kuadër të parandalimit të radhëve...

Hapi tunel për të nxjerrë djalin nga burgu, dështon plani i nënës 51-vjeçare

Një grua 51-vjeçare u arrestua nga policia, pasi u kap duke hapur një tunel për të nxjerrë të birin nga burgu. Ajo kishte marrë me...

Shkencëtarja që u arratis nga Kina: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak

Specialistja e virologjisë në shkollën e Shëndetit Publik në Hong Kong, Li Meng-Yan, ka deklaruar se koronavirusi e ka origjinën nga një laborator që...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga pandemia në Kosovë

Kosova ka regjistruar pothuajse një përgjysmim të numrit të viktimave nga koronavirusi, në bilancin e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit, vendi fqinj ka regjistruar...

Punimet në “Arenën Kombëtare” janë duke ecur me ritme të shpejta dhe shumë shpejt kombëtarja shqiptare do të ketë edhe “shtëpinë” e saj të re. Federata Shqiptare e Futbollit në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, tregon për punën që po zhvillohet në stadium.

Punimet e impiantit po vijojnë me ritme të konsiderueshme. Pjesa më e madhe e shkallëve ka përfunduar dhe mbete shumë pak për ti përfunduar, ku tribuna “VIP” akoma nuk është sistemua plotësisht. Shumë shpejt pritet që të fillohet puna edhe me fushën.

Lexo edhe :   Horoskopi për sot, ja cila është shenja me fat
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bilanci/ Shqipëria shënon një tjetër rekord të rasteve të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona nga koronavirusi. Ndërkohë, është regjistruar një shifër rekord...

18 muaj hetime me agjencitë ndërkombëtare, Policia e Shtetit hedh hapin e radhës për Ylli Ndroqin

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK urdhëroi sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi. Në një njoftim në faqen zyrtare...

Fitoi gjithçka në karrierë, Casillas tërhiqet nga futbolli

Iker Casillas i ka dhënë fund karrierës profesioniste si futbollist. Portieri legjendar i Spanjës fitoi gjithçka në rrugëtimin e tij 21-vjeçar ndërsa mbrojti portën e...

Përballimi i pandemisë, gati plani për vjeshtë-dimrin

Plani për përballimin e situatës së vjeshtë-dimrit është gati, deklaroi ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, duke filluar nga krijimi i skuadrave të lëvizshme në...

Trump, përpjekje për të kufizuar punësimin e të huajve në agjencitë federale

Presidenti amerikan Donald Trump të hënën nënshkruajti një urdhër ekzekutiv që detyron të gjitha agjencitë federale që të bëjnë një kontroll të brendshëm për...