E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Mbajti në ankth policinë dhe banorët, çfarë u gjet në çantën e dyshimtë

Paraditen e sotme, policia e Tiranës u hodh në veprim pas sinjaleve për një çantë të dyshimtë. Por me sa duket, ka rezultuar alarm fals për bombë në rrugën “Mustafa Matohiti”.

Forcat xheniere kanë ndërhyrë menjëherë, pas njoftimit nga blutë e Tiranës. Pas hapjes së çantës, ka rezultuar se në të kishte disa rroba të bardha dhe sende të tjera personale.

Ende nuk ka informacione se kush e ka braktisur çantën në këtë zonë të populluar të Tiranës. Kanë qenë qytetarët që kanë pikasur çantën e braktisur, ndërsa më pas policia ka rrethuar zonën duke krijuar një perimetër sigurie dhe duke mbajtur qytetarët larg deri në ardhjen e xhenierëve të cilët hapen çantën, tek rrugica që njihet si “rrugica e Berishës”. Në këtë zonë është edhe pallati ku jeton ish-kryeministri Sali Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...