Politikë

“Mbaje gjuhën brenda dhëmbëve”/Duma zihet me Ngjelën

               Publikuar në : 22:04 - 15/04/19 M. S

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma është përplasur ashpër me avokatin e njohur Spartak Ngjela, në studion e emisionit ‘Open’, ku kryefjala ishte protesta e 13 prillit.

Debati mes Dumës dhe Ngjelës nisi pasi ky i fundit u shpreh se në protestë kishte persona që ishin paguar për të shkaktuar trazira, persona këta që mbanin maska në fytyrë.

DEBATI I PLOTË:

Ngjela: Ata persona janë me maska në fytyrë

Duma: Maska jote është më e rrezikshme se një maskë letre

Ngjela: Zonjë, mbaje gjuhën brenda dhëmbëve

Duma: Nuk e thua dot këtë për maskat në një media të madhe

Ngjela: Këto zonjë, janë të paguar

Po po vazhdo, jepi-jepi vazhdo analizën

Duma: Askush nga amerikanët nuk zbret nga avioni poshtë pallatit tënd, të tregoj ty strategjinë

Ngjela: Fjalët pa lidhje janë zhurmë

Me mua ruaju mirë, se nuk mund të flasësh për mua

Duma: Mbi të gjitha harron që i quan protestuesit të paguar

Ata vijnë aty zotëri, se nuk kanë asnjë mundësi

Ngjela: Nuk fshihet fytyra thash unë

Duma: Kudo në botë maskat kundragaz dhe ato që janë simbolike, për të treguar fytyrën e kryeministrit janë të lejuara

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT