E shtunë, 23 Janar, 2021
8 C
Tirana

Mbahet funerali i parë në Shtëpinë e Bardhë, që prej vrasjes së Kennedyt

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka mbajtur ditën e premte një funeral privat në Shtëpinë e Bardhë, në nder të vëllait të tij të vogël, Robert, që vdiq javën e kaluar.

Donald dhe Melania Trump duken të shkatërruar në fytyrë teksa shohin punonjësit e agjencisë funerale që mbajnë arkivolin e Robert.

Në një moment, Presidenti mbylli sytë dhe qëndroi ashtu për një moment para arkivolit të të vëllait. Zonja e Parë, e veshur komplet me të zeza, i qëndronte pranë bashkëshortit të saj për ta ngushëlluar dhe duke kapur dorën e tij.

Kjo është hera e parë që një funeral mbahet në Shtëpinë e Bardhë, selinë e qeverisë amerikane, që prej vrasjes së Presidentit John Kennedy në vitin 1963.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...