E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Matura 2021/ Publikohen rezultatet e provimeve të lëndëve me zgjedhje

Janë publikuar rezultatet e provimit të Lëndës me Zgjedhje për Maturën Shtetërore për vitin 2021.

Sipas grafikës së shpërndarjes së notave, 3248 maturantë kanë marrë nga nota 4-5. Nga nota 5 deri në notën 9.99 janë 29 mijë e 243 maturantë. Ngelës janë 1 mijë e 886 nxënës.

Maturantët kanë zhvilluar 4 provime, 3 të detyrueshme, Anglishten, Letërsinë dhe Gjuhën Shqipe, Matematikën si dhe lëndën me zgjedhje.

Kliko këtu për të parë notat

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...