E diel, 29 Nëntor, 2020
6 C
Tirana

“Maskat për të qenë në rregull me policin, për Covid-in s’ka problem”, Astrit Patozi tregon çfarë ndodh në rrugët e Tiranës

Më të lexuarat

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Kurba e Covid mbetet e lartë në vend, 10 viktima

Situata epidemiologjike në vend, mbetet e rënduar pasi vijojnë të regjistrohen shifra të larta të të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informon...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” i nxjerr bojën emisionit, nxjerr prapaskenat

Një ish-konkurrent i “Për’puthen” ka publikuar fotot e dyshimta të lojtarit të këtij edicioni, Atdheut, para se të bëhej pjesë e emisionit. Siç duket...

“Një pllakë tektonike po lëviz”, sizmologu i njohur turk paralajmëron banorët

Gjatë paradites se sotme, lëkundje të forta u ndjenë në Turqi, duke i shtuar edhe më tej panikun qytetarëve se do të rikthehet situata...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Pamje të rënda nga aksidenti i yllit të Arsenalit, udhëtonte me mjetin luksoz

Pamje të tmerrshme të aksidentit të mesfushorit të Arsenalit, Joe Willock, kanë bërë xhiron e rrjetit. Ai po udhëtonte me mjetin e tij luksoz...

Kreu i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar lidhur me vendimin e qeverisë për vendosjen e detyruar të maskës. Ai ka publikuar një foto nga rrugët e Tiranës, ndërsa tregon një tjetër problematikë. Atë që qytetarët janë të frikësuar prej gjobave, dhe janë të detyruar të mbajnë maskën.

Ndonëse shifrat kanë qenë të larta, në ditët e shkuara është vënë re një neglizhencë e shtuar nga ana e qytetarëve, të cilët maskat i kishin kthyer në një aksesor zbukurimi dhe jo në një mjet që shpëton jetë.

Patozi thotë me ironi se kjo masë nuk do të sjellë produktivitet dhe stabilizim të gjëndjes, për sa kohë shqiptarët nuk janë të ndërgjegjësuar dhe e mbajnë maskën si shall.

Statusi

“MASKAT SI SHALLE

Maska plot në rrugë, por shumica si shalle. Jo për të mbuluar hundët dhe gojën, por thjesht të varura në qafë.

Domethënë për të qenë në rregull me policin, se për Covid-in nuk ka problem”.

MASKAT SI SHALLEMaska plot në rrugë, por shumica si shalle. Jo për të mbuluar hundët dhe gojën, por thjesht të varura në qafë.Domethënë për të qenë në rregull me policin, se për Covid-in nuk ka problem.

Publiée par Astrit Patozi sur Jeudi 15 octobre 2020

 

Lexo edhe :   Shqipëri/ Numër i lartë viktimash nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Nga sot ka hyrë në fuqi Akti Normativ për mbajtjen e detyrueshme të maskës në çdo ambient, masë e marrë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Për ata që nuk zbatojnë këtë rregull, është parashikuar një gjobë nga 3 mijë lekë deri në 5 mijë lekë, në rast përsëritje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...