Mashtronte biznesmenët për leje ndërtimi duke u hequr si Rama, dënohet me burg 42-vjeçari

Lexo edhe ...

Çfarë do të ndodhë më 2 mars/ Blushi: Ky është alerti i vetëm

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku jep detaje të hollësishme rreth asaj se çfarë është...

2 marsi/ Ambasada Amerikane: Shmangni vendet e mundshme të protestës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar së fundmi lidhur me manifestimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta më 2 mars. “Një tubim...

40 operacione, 8 martesa/ Çfarë nuk dini mbi divën e Hollivudit Elizabet Tejlor

Si një nga divat e fundit të Hollivudit të Vjetër, Elizabet Tejlor shkëlqeu në shumicën e roleve të saj. Vetëm interpretimi i saj në...

Hashim Thaçi: Kokëfortësia e ka thelluar izolimin e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me heqjen e taksës për lëndën e...

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 9 vite burg, Klodian Cirunën, 42-vjeç, pasi ky i fundit mashtronte njerëzit duke u prezantuar si mik i kryeministrit Rama, djalit të tij dhe drejtuesve të lartë të Bashkisë së Tiranës.

Ciruna u dënua në qershor por e apeloi vendimin e Shkallës së Parë duke kërkuar pafajësi te ajo e Apelit. Ai ka mashtruar 3 persona, konkretisht , biznesmenët Luan Duraj dhe Petraq Koka, si dhe italiani Tomasso Schiavon.

Klodian Ciruna bashkë me disa familjarë kanë mashtruar italianin duke i premtuar një apartament 30 mijë e 300 euro, ndërkohë që ende sot nuk është bërë pronar i kësaj banese.

Nga ana tjetër Ciruna ka mashtruar Petraq Kokën, duke i premtuar se do ta ndihmonte për të nxjerrë një leje ndërtimi.

Në total, këtij personi i kam dhënë 225 mijë e 500 euro dhe isha në pritje vetëm të daljes së lejes ndërtimore. Por kur leja po vonohej, unë kam filluar sms-të me të gjithë numrat që disponoja që më ishin prezantuar si personat që do të më zgjidhnin punë”, u shpreh Petraq Koka.

Pas presionit që kishte ushtruar biznesmenit i ka ardhur një mesazh në telefon, ku dërguesi prezantohej si Kryeministri Edi Rama dhe i thoshte të mos i dërgonte mesazhe kërcënuese djalit të tij Gregor Ramës.

Në emër të këtij të fundit i ishin dërguar mesazhe më herët. “Pse më kërcënon djalin etj., unë jam Edi Rama”, shkruhej në mesazh sipas biznesmenit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Çfarë do të ndodhë më 2 mars/ Blushi: Ky është alerti i vetëm

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku jep detaje të hollësishme rreth asaj se çfarë është...

2 marsi/ Ambasada Amerikane: Shmangni vendet e mundshme të protestës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar së fundmi lidhur me manifestimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta më 2 mars. “Një tubim...

40 operacione, 8 martesa/ Çfarë nuk dini mbi divën e Hollivudit Elizabet Tejlor

Si një nga divat e fundit të Hollivudit të Vjetër, Elizabet Tejlor shkëlqeu në shumicën e roleve të saj. Vetëm interpretimi i saj në...

Hashim Thaçi: Kokëfortësia e ka thelluar izolimin e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me heqjen e taksës për lëndën e...

Frika e zbulimit të lidhjeve me ish-Sigurimin, Hajdari flet për hapin e radhës

Në përfundim të tryezës së Reformës Zgjedhore, deputetja e opozitës Rudina Hajdari deklaroi se u diskutua për aplikimin e teknologjisë në zgjedhjet e ardhshme....
Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT