E premte, 5 Mars, 2021
12 C
Tirana

Mashtrim në vlerën e 250 mln eurove, arrestohen 7 shqiptarë në Itali (Emrat)

Policia e Katanzaros në Itali, ka përfunduar një megaoperacion ku në pranga kanë rënë 81 persona. Në mesin e të arrestuarve janë dhe 7 shqiptarë.

Lacnews24 shkruan se të arrestuarit janë eksponentë të klaneve mafioze të Ndraghetas në Kalabri. Ndërkohë, mësohet se mes shqiptarëve të arrestuar është edhe një femër. Shqiptarët ishin përfshirë të përfshirë në mashtrimin e 250 milionë eurove.

Të arestuarit kishin ngritur disa kompani fictive në pronosi të personave flas. Këto kompani fiktive shërbenin vetë për të pastruar paratë e mafias kalabreze Ndragheta, ndërsa në krye të grupit qëndronte sipërmarrësi Antonio Gallo, i njohur me nofkën “princi”.

Emrat e shqiptarëve të arrestuar

-Edmond Baçi lindur në Tirana (Shqipëri ) 29.12.1966, banues në Catanzaro

-Henrik Baçi, lindur në Shqipëri 16.01.1976 banues në Shqipëri

-Odeta Hasaj, lindur në Shqipëri 16/05/1967;

Bilar Hoxa, lindur në Shqipëri 17.04.1991, banues në Shqipëri

-Alban Keta , lindur në Shqipëri 27.12.1993, banues në Catanzaro

-Bledar Koci, lindur në Tirana ( Shqipëri) 09.06.1988, banues në Tiranë

Memlin Voci, lindur në Shqipër (EE) 05.03.1967, banues në Catanz

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...

Nuk voton, as jep autografe: Rregullat që duhet të ndjekë Mbretëresha Elizabet

Të qenit mbretëreshë, perceptohet në përgjithësi si diçka shumë e mirë. Pasi ke një ndikim dhe pasuri të trashëguar, por gjithashtu edhe një lloj...

Koalicion PS-PD pas zgjedhjeve? Shkullaku: Asgjë s’është e pamundur në politikë

Analisti Armand Shkullaku ka deklaruar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” se një koalicion PS-PD pas zgjedhjeve të 25 prillit nuk është...