E diel, 29 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Masakra në Lezhë, gazetari zbulon detajet e forta

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

28 Nëntori/ Presidenti rus, Vladimir Putin uron shqiptarët

Me rastin e 108-vjetorit të pavarësisë, Presidentit i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar shqiptarët përmes një telegrami urimi dërguar Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

Gazetari Trashgim Sokolaj, i ftuar në edicionin e lajmeve në “RTV Ora”, ka dhënë detaje të reja në lidhje me vrasjen e 2-fishtë në Lezhë. Ai tha se zona ku ka ndodhur vrasja, ishte një zonë e kuqe për kultivimin e bimëve narkotike. Sipas tij, personi i dyshuar për ngjarjen, është person me precedent penal, për trafik narkotikësh dhe për tentativë vrasje, pasi ka qëlluar një banor të zonës.

Duke analizuar ngjarjen, ai shtoi më tej se në rrethana ende të paqarta, personi në fjalë është gjendur i lirë pas më pak se 6 muajsh, duke u marrë jetën dy personave. Autori i ngjarjes shfrytëzonte këto toka në këto zona, për t’i mbjellë me kanabis dhe i trafikonte. Dy viktimat janë konfliktuar me këtë person, dhe ai i ka qëlluar. Njëri prej viktimave ka 9 plumba në trup.

“Nga mbrëmja e djeshme, kam pasur informacione nga policia, se zona ku ka ndodhur vrasja ishte një zonë e kuqe për kultivimin e bimëve narkotike. Ishte një fshat i thellë malor, ku numri i banorëve ishte i reduktuar. Aleksadër Përdodaj, personi i dyshuar për ngjarjen, është person me precedent penal, për trafik narkotikësh dhe për tentativë vrasje, pasi ka qëlluar një banor të zonës. Në rrethana të paqartë, ai u gjend i lirë pas më pak se 6 muajsh dhe vret 2 persona. Ky person me precedentë në zonë, nuk e ka pranuar krimin.

Ai shfrytëzonte këto toka në këto zona, për t’i mbjellë me kanabis dhe i trafikonte. Duke qenë se dy viktimat kishin toka në fshat dhe kanë mësuar nga banorët e zonës që toka e tyre po shfrytëzohet për kanabis, dhe janë nisur me motor. Atje janë konfliktuar me këtë person dhe ai i ka qëlluar. Njëri prej viktimave ka 9 plumba në trup. Në vendin e ngjarjes nuk janë gjetur as arma e krimit, as gëzhojat. Mendohet se është ndihmuar nga i vëllai dhe është arratisur nga vendi i ngjarjes. Ndërkohë që është kapur nga policia pas disa orësh. Ndërsa i vëllai është shpallur në kërkim.

Policia në këto zona, disa herë ka gjetur parcela, të cilat dyshohet që ishin kultivuar nga ky individ. Por duke qenë se ishin toka pa pronar, nuk ka mundur t’i dokumentojë”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...