E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Masakra me dy motrat/Përparim Ademi tenton vetëvrasjen në burg

Gjatë ditëve të fundit, kryefjalë e mediave ka qënë rasti i 59-vjeçarit që vrau dy motrat në Tiranë. Shumë detaje të rënda janë zbardhur, e ndërsa bashkëshortja e tij pranoi se kishte qënë në dijeni për raportin që ka pasur Përparim Ademi me dy motrat.

Ndodhur në kushtet e një presioni të madh psikologjik, mësohet se ai ka tentuar vetëvrasjen në burg. Ademi në momentin që ka tentuar të kryejë vetëvrasjen, është dërguar menjëherë në spitalin e burgut. Tashmë ai është shoqëruar për në ambientet e qelisë, aty ku vuan dënimin për krimin e dyfishtë.

Përparim Ademi vrau me armë zjarri dy motrat, Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani në banesën e tyre në Astir, në sytë e Anxhelos, djalit 14-vjeçar të Zhanetës.

Ai do të gjykohet për tre vepra penale, atë të “vrasjes së dyfishtë”, “armëmbajtje pa leje” dhe “trafik të fëmijëve”. Pas dëshmisë së vëllait të Kristinës dhe Zhanetës, Bashkim Metani, Prokuroria e Tiranës ka shtuar dhe një akuzë të re ndaj Ademit, atë të trafikut të fëmijëve. Kjo sepse Metani ka deklaruar se Ademi ka shitur 10 fëmijët që ka pasur me motrat në Selanik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...