E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Masa shtesë për protestën/Përforcohet skela para Kryeministrisë, instalohen kamera sigurie

Protestat e njëpasnjëshme nga ana e opozitës kanë shkaktuar jo pak dëme, e po kështu edhe shumë njerëz janë lënduar. Hyrja e Kryeministrisë ka marrë një tjetër pamje, e po kështu kamerat janë shtuar në lidhje me protestën vendimtare që do mbahet prej opozitës së bashkuar. Protesta është paralajmëruar të shtunën në orën 11:00, ndërsa në tubimet e mëparshme të mbajtura në Tiranë, Policia ka angazhuar nga 1 mijë deri në 1500 efektiva për ruajtjen e rendit dhe sigurisë.

Në hyrjen e Kryeministrisë është përforcuar skela që shërbeu më 16 shkurt, për të penguar protestuesit e opozitës, të cilët tentuan të hyjnë brenda godinës së qeverisë. Përpos përforcimit të skelës, Policia dhe Garda kanë vendosur dhe kangjella të tjera, për të siguruar perimetrin rrethues të godinës qeveritare. Policia e Shtetit ka instaluar dhe 4 kamera të tjera sigurie me pamje 360 gradë, të cilat do të mundësojnë filmimin e aktivitetit të protestuesve, bën me dije “Ora News”.

Masat shtesë

Prej orëve të para të ditës janë parë punëtorët që të cilët janë marrë me skelën, e po kështu është zgjeruar edhe perimetri rrethues me kangjella.

4 kamera sigurie para godinës së Kryeministrisë

Policia e Shtetit ka instaluar dhe 4 kamera sigurie para godinës së Kryeministrisë, të cilat do të shërbejnë për të identifikuar protestuesit me anë të zmadhimit. Kamerat rrotulluese që filmojnë 360 gradë, janë vendosur në katër kënde të ndryshme, dy nga krahu i Kryeministrisë dhe dy nga krahu i Kryesisë së Kuvendit.

Lexo edhe :   Rama: S'ka më 'e lagu nuk e lagu' me opozitën, s'kemi kohë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...