E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

“Marrin rrugën e shtrembër kundër…”, Rama e nis ditën me mesazhin thumbues

Lexo edhe ...

Paketa ekonomike përballë sfidës, ‘nuk ka rëndësi sa na kushton’

Nga: Adrian Civici Thellimi i krizës ekonomiko-financiare si efekt i koronavirusit po i vendos shtetet dhe qeveritë e ndryshme përballë detyrimit të disbursimit të miliarda...

“SHBA, krenare që janë aleate me Shqipërinë”, Yuri Kim bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një mesazh në Facebook, ku shprehet se Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate...

Shtirej si pjesë e ‘Europolice’, pranga 42-vjeçarit që përdori dokumente false

Një shtetas është vënë në pranga, pasi lëvizte me dokumente të falsifikuara, për t’i shpëtuar karantinës. Policia, në vijim të kontrolleve për zbatimin e...

11 vite nga anëtarësimi në NATO, Basha: Ne nuk jemi vetëm, bashkë do t’ia dalim (VIDEO)

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka kujtuar sot arritjen historike të futjes së Shqipërisë në NATO. Kryedemokrati ka publikuar një video, teksa shkruan se kujton...

Kryeministri Edi Rama ka përzgjedhur fjalët e shkrimtarit gjerman Tomas Man, duke dhënë një mesazh shumë aktual për situatën të cilën po përjeton vendi.

“Shumë njerëz marrin rrugën e shtrembër kundër vullnetit të tyre, vetëm e vetëm, sepse rruga e drejtë për ta nuk ekziston”, ka shkruar kryeministri në Facebook.

Dy ditë më parë, presidenti Meta ftoi qytetarët që pasditen e 2 marsit t’i bashkohen në një protestë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama, ndërsa nuk zbuloi më shumë detaje për veprimet që ka ndërmend të ndërmarrë.

E ndërsa dje, Meta doli në një tjetër konferencë për shtyp, ku tregoi qartë se Presidenca është kthyer në një institucion gallate, dhe të gjithë ata që janë rrotull tij, janë bërë si ai. Meta dje nxori këshilltarin e tij ligjor për të treguar “faktet përvëluese” mbi shkeljen e ligjit për Gjykatën Kushtetuese.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Paketa ekonomike përballë sfidës, ‘nuk ka rëndësi sa na kushton’

Nga: Adrian Civici Thellimi i krizës ekonomiko-financiare si efekt i koronavirusit po i vendos shtetet dhe qeveritë e ndryshme përballë detyrimit të disbursimit të miliarda...

“SHBA, krenare që janë aleate me Shqipërinë”, Yuri Kim bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një mesazh në Facebook, ku shprehet se Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate...

Shtirej si pjesë e ‘Europolice’, pranga 42-vjeçarit që përdori dokumente false

Një shtetas është vënë në pranga, pasi lëvizte me dokumente të falsifikuara, për t’i shpëtuar karantinës. Policia, në vijim të kontrolleve për zbatimin e...

11 vite nga anëtarësimi në NATO, Basha: Ne nuk jemi vetëm, bashkë do t’ia dalim (VIDEO)

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka kujtuar sot arritjen historike të futjes së Shqipërisë në NATO. Kryedemokrati ka publikuar një video, teksa shkruan se kujton...

E kishte blerë për të birin, gruaja nga Vlora ia dhuron spitalit respiratorin 20 mijë euro

Në kohën kur koronavirusi ka goditur edhe vendin tonë, një grua e moshuar nga Vlora ka bërë një gjest mjaft prekës për të shpëtuar...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT