E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

“Marrëveshje të fshehtë me palën greke?”, Rama: Luli, Saliu dhe Monika mbrojnë detin me kanoe

Më të lexuarat

Kryeministri Rama ka folur për zërat mbi një marrëveshje me Greqinë, lidhur me çështjen e detit. Rama tha se detin nuk po e merr askush, duke ironizuar kundërshtarët e tij politik se po e mbrojnë atdheun me kanoe. Në një deklaratë për media, ai u shpreh me ironi se Basha, Kryemadhi dhe Berisha po e mbrojnë atdheun me kanoe. Sipas tij, të tre këta personazhe po mbrojnë ujërat e Shqipërisë nga armiqtë imagjinarë.

“Kam një kolegun tuaj këtu që më thotë, shiko atdheun se po ta merr armikun. Ke Lulin, Saliun dhe Monikën me kanoe. Dil edhe ti. Mbroni ujërat e Shqipërisë nga armiqtë imagjinarë”, tha Rama.

Kjo ishte një kundërpërgjigje ndaj akuzave të opozitës, e cila thotë se ka bërë marrëveshje të fshehtë me palën greke për çështjen e detit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritje rastesh me korona*irus në Itali, 91 viktima në 24 orët e fundit

Në Itali, janë rritur sërish rastet me Covid-19 në 24 orët e fundit. Brenda një dite, janë regjistruar 19.143 të infektuar, ndërsa janë shënuar 91...

“Deti” në Hagë, Abazi: Rama para një tentative për tradhëti kombëtare

Shqipëria dhe Greqia ranë dakord që t’i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare për çështjen e detit. Bojken Abazi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, thotë në lidhje...

Meta, propozim ekstrem: Kush prek votën, t’i pritet dora si në Mesjetë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është i bindur se pas 25 prillit Shqipëria do të hyjë në një epokë të re. Në një prononcim për...

Rast i veçantë: Mbrojtësi i Interit, negativ dy ditë pasi u infektua me Covid

Mbrojtësi, Achraf Hakimi kthehet negativ vetëm dy ditë pasi rezultoi pozitiv në prag të ndeshjes kundër Borussia Mönchengladbach. Një rast sa i çuditshëm, aq edhe...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...