E diel, 5 Korrik, 2020
21 C
Tirana

“Marrëdhënia është e ligjshme kur femrave ju vijnë periodat”, trondit fotografi për 15-vjeçaren

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Vetëflijimi/ Zhaneta kishte punuar më herët në shtëpinë e një ish-kryeministri

Zhaneta Josifi, 56-vjeçarja që u vetësakrifikua me të bijën e saj Anisën për ringjalljen, vite më parë ka punuar pastruese në shtëpinë e një...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Ngjarja horror në Kombinat/ Prokuroria nis hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare

Pas ngjarjes së rëndë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetëflijuan, mësohet se Prokuroia ka nisur hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare në...

“Një kombinim sa i frikshëm, aq dhe i rrezikshëm”, ja çfarë ndodhi mbrëmë në këto akse rrugore

Duket se drejtuesit e mjeteve, po ‘rikuperojnë’ periudhën e izolimit. Shumë prej tyre janë bërë shkak të aksidenteve rrugore, pasi lëvizin me shpejtësi tej...

Ndërsa e gjithë Shqipëria u ngrit në këmbë kundër abuzive seksuale, me theks të veçantë në abuzimin sistematik të 15 vjeçares, ka dhe nga ata të cilët e shohin si një gjë krejt normale. Xhiron e rrjetit po e bën komenti qesharak i fotografit Donald Plozha.

Me anë të një video të shpërndarë në Instagram, e që u kthye në kohë reale në kryefjalën e ditës, fotografi trondit me qëndrimin e tij publik. Sipas tij, janë femrat që provokojnë meshkujt. Për Donaldin, protesta e mbajtur dje ishte pa lidhje, madje nuk e sheh si të nevojshme.

“Duan të na mbushin mendjen ne që këtu në Shqipëri, gjendja e femrës është kaq keq. Unë dal përditë në Tiranë, jetoj përditë në Tiranë, komunikoj me njerëz nga më të ndryshmit.

Shumica e femrave me të cilën unë komunikoj, janë të respektuara. E kam të vështirë të kuptoj që feministet një pjesë e të cilave janë nga ana seksuale shumë ekstravagante dhe agresive, që janë pro vajzave në rrugë me kanatiere.

Këto vajza që janë pro atyre gjërave. Këto vajza tani dalin bëjnë moral. Si është e mundur që ti je vetë pro këtyre gjërave, dhe bën vetë dhe thua ‘forca femra, ne kemi të drejtë me dal me tregu asetet meshkujve, po ata nuk kanë të drejtë me bo gjo’.

Meshkujt duhen me u përmbajt. Nëse del kundër kësaj çështje dhe pro moralit, duhet të jesh një person i moralshëm. Këto vajza thonë që çfarë domethënë që dal unë e me sheh gjoksin e shalët ti mua, e do të thotë që s’jam e moralshme? Varet tek perceptimi i personit, po mua e moralshme s’më dukesh. Askush se sheh veten ashtu siç është. Protesta e marshimi m’u duk krejt pa lidhje. Nuk e shoh të nevojshme me u bo një protestë”, është shprehur ai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🦎 (@donaldplozha_) on

Ai ka folur më konkretisht për rastin e 15-vjeçares që u përdhunua nga 65-vjeçari. Sipas Donaldit, 65-vjeçari nuk është pedofil, sepse nuk mund të jesh i tillë kur kryen marrëdhënie seksuale me një vajzë që i kanë ardhur periodat.

Madje ai shton se ka një arsye se pse një vajze i vijnë periodat aq herët. Sipas tij, ju vijnë aq herët sepse janë tashmë të rritura për të kryer aktivitet seksual.

“Fiksojni këtë: femrave që ju vijnë periodat, nuk është e jashtëligjshme që të kryesh marrëdhënie. Po patjetër që jo pa dëshirën e tyre”, shprehet më tej ai.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja e maskës është mënyra më e mirë për...

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e...

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...