E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Maradonën se lënë të qetë as në varr/ Kapet kokainë, fshehur pas fotove të tij

Sjellja e dyshimtë e një shtetasi gjerman 72-vjeçar me origjinë kroate, i cili u paraqit në terminalin ajror nga Kolumbia, tërhoqi vëmendjen e Drejtorisë së Doganave të Turqisë.

Si një masë paraprake, oficerët bënë një skanim të bagazhit të tij, shkruan “Panorama Sport”.

Një hetim i mëtejshëm me qen ngriti dyshimin për një “dendësi të pazakontë” brenda pikturave. Kur oficerët hoqën pjesën e pasme të pikturave, ata gjetën kokainë të fshehur në pjata të vogla brenda. Ai u arrestua në aeroport për drogën me vlerë 250,000 dollarë.

Maradona ishte i njohur për stilin e tij të egër të jetës dhe luftoi me varësinë nga kokaina për vite me radhë para se të vdiste më 25 nëntor për shkak të një sulmi në zemër. Ai konsiderohet gjerësisht një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...