E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Maqedonia e Veriut/ Rritet numri i viktimave si pasojë e pandemisë, shtohen rastet e reja

Në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar pozitiv me Covid 225 raste të reja dhe tetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

Nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë të ditur se po ashtu janë shënuar 159 pacientë të shëruar, ndërsa tetë pacientë të tjerë kanë humbur jetën.

Dy prej tyre janë nga Shkupi (75 dhe 98 vjet), tre nga Gostivari (82, 68 dhe 65), një nga Koçani (69), një nga Struga (78) dhe një nga Strumica (64).

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostifikuar 19.096 pacientë me koronavirus, mes të cilëve 768 persona kanë humbur jetën

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...