E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Maqedoni e Veriut/ Regjistrohet viktima më e re në moshë nga pandemia

Ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut është regjistruar viktima më e re në moshë nga koronavirusi.

Mediat vendase shkruajnë se sot ka humbur jetën një 24-vjeçare nga Tetova, e cila ndodhej për kurim në Klinikën Infektive në Shkup.

Ndërkohë, në total kanë humbur jetën 8 persona gjatë 24 orëve të fundit, 4 prej të cilëve nga qyteti i Tetovës.

Sa i përket rasteve të reja, në 24 orët e fundit janë shënuar 199 raste duke e çuar në 7,975 numrin total të rasteve të regjistruara në vendin fqinj. Prej tyre 90 persona pozitiv janë nga Shkupi, 24 nga Sveti Nikolla, 17 nga Kumanova, 12 nga Struga dhe 12 nga Tetova.

Sipas Worldometers, mbi 3,500 raste me koronavirus vijojnë të jenë aktive në Maqedoninë e Veriut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...