E premte, 10 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Manjani: Opozita dogji skenarin e Ramës për një politikë më të egër

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, deklaroi mbrëmjen e sotme në studion e “Ora News”, se opozita bëri zgjedhjen e duhur që nuk hyri në garën politike. Në këtë formë, sipas tij, opozita dogji skenarin e Ramës për të bërë një politikë më të egër.

Duke iu referuar situatës kaotike pas tërmetit të 26 nëntorit, Manjani shtoi dozën e kritikave ndaj kryeministrit. Ai u shpreh qartazi se Rama po luan veçse teatër, dhe se nuk i interson aspak për të zgjidhur hallet e popullit.

“Fakt është në opozita nuk hyri në garën politike. Padyshim që bëri mirë. Është diçka njerëzore. Dogji skenarin e Ramës, për ta fut lojën politike edhe më egër sesa dukej.

Duke mos pasur opozitë, do merrej me diçka. Media, qeni. I bërtiti një qeni, kulmi. I bërtiti qenit pusho. Çfarë të them. Një shtetar kur shkon në një skenë të tillë, si shkon pa letër, pa laps.

Mbaj shënim o burri i dheut, mbylle gojën. Mbaj shënim se çfarë halli ka. Mund të mos ia zgjidhësh, por mbaj shënim. Keni parë ndonjë të mbajë shënime? Më gjeni një zyrtar.

Lexo edhe :   'Rama është në rrudhjen më të madhe elektorale', Manjani zbulon taktikat për ta nxjerrë fitues

Mirë kryeministri që nuk mban, se nuk di shkrim e këndim, por më gjeni një zyrtar që mban shënim për hallin që e dëgjoi, dhe të shkojë nesër të thojë kjo zgjidhet kështu. Ky është tmerr.

Kjo është gjë që nuk shkon. Ai është në skenar politik, është aktrim. Po përpiqet të ngulë këtë gozhdë, unë jam këtu, jam i keq padiskutim. S’keni tjetër më të mirë. Këta janë shumë keq. Këtë po përpiqet të ngulë. Kjo është loja e tij, nuk pyet për tërmet. Janë teatër të gjitha”.

Lexo edhe :   “Projekti i lënë rrugëve”, Rama jep lajmin e mirë: Ka përfunduar puna në 3 tunele (FOTO)

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...