E premte, 10 Korrik, 2020
33 C
Tirana

‘Manjani kundra presidencës’: Logjika 0. Nuk bëhet politikë me video erotike

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

PS do të bashkëpunojë me LSI? Majko flet për koalicionet

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, i ftuar në "Repolitix", ka shmangur pyetjen nëse  Erion Veliaj do të jetë pasardhës i Edi Ramës. Ministri zgjodhi...

Shifra të frikshme nga pandemia, 2 pacientë humbin jetën tek Infektivi

Pandemia ka mbërthyer vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sërish për shifra në rritje të të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Prej ditësh në të gjitha mediumet shqiptare ‘vlon’ ideja që së shpejti do të publikohet një video-skandal seksual, ku është i përfshirë një ambasador i huaj në vend dhe një zyrtare e qeverisë. Kjo ngjarje ka ‘lënë’ në ankth dhe pritje shumë njerëz, të cilët hamendësojnë personazhet, formën dhe përmbajtjen.

Si lajm ‘origjinën’ e ka fillimisht nga presidenca, pas shpalljes ‘non grata’ të ambasadorit Borschardt.

A ka realisht një video erotike dhe a do ta publikojë presidenca?

Këtë realisht s’di ta thotë njeri. Pasi hamendësimet se bëhet fjalë për një video erotike u shfaqën pas një postimi të zëdhënësit të presidentit, Tedi Blushi, i cili paralajmëroi që presidenca do të publikojë një video përvëluese për një ambasador.

Ata që e ‘fabrikuan’ si ngjarje apo u përfshinë në vorbull, e përhapën duke u fshehur pas alibisë gazetareske “Burime në presidencë”. Për të tjerat, logjika qëndron vetëm te faktet aktuale, që deri tani asgjë nuk është shfaqur.

“24 orë nuk kaluan”/ Manjani bën paralajmërimin e fortë: Po shkojmë drejt kaosit

Këtë formë e të bërit politikë e ka komentuar ish-ministri Drejtësisë, Ylli Manjani. Ai me anë të një postimi në facebook ka komentuar thelbin e të bërit politikë me video erotike, duke ju kundërvënë haptazi formës së zgjedhur dhe thashethemnajës me origjinë nga presidenca.

Më poshtë është dhe statusi i plotë i Ylli Manjanit

“Është një video erotike…”

Kjo është tema më interesante për publikun në këto vitet e fundit. Ngjan si shantazh publik ndaj “viktimave” që kanë poste publike.

Mendoj se kjo në thelb është poshtërsi hipokrite. E ndyrë sa më ska!

Veglat gjenitale i janë vënë nga krijuesi njerëzve për këtë punë, pra për eros. Kështu që dy persona që na zhvillokan një marrëdhënie erotike nuk më duket ndonjë gjë kaq interesante, as e veçantë. Për kët punë janë bërë ato të shkreta…

Lexo edhe :   'Rama është në rrudhjen më të madhe elektorale', Manjani zbulon taktikat për ta nxjerrë fitues
Lexo edhe :   'Rama është në rrudhjen më të madhe elektorale', Manjani zbulon taktikat për ta nxjerrë fitues

Debati në fakt lind për shkak të moralit monogamist. Kurioziteti i gërryen njerëzit që të dinë se me kë ja dreth ky apo ajo bashkshortit. Dhe po të zunë në flagrancë të ta bëjnë me gisht (gishtin tregues) si një tradhëtar.

Qesharakë! Kaq e cekët është kjo llogjikë saqë është krijuar ideja e rreme se vetëm ato që kapen në video janë tradhëtarët. Të tjerët janë engjëj!

Për të qeshur me lot madje. ????

Por, ajo që s’kuptoj dot është se ç’lidhje erosi jashtmartesor i dy njerëzve me borxhin publik; me koncensionet e PPP abuzive; me nxjerrjen e shtetit nga Kushtetuta e ligjet; me Gjykatën Kushtetuese që nuk bëhet; me papunësinë që shtohet; me emigracionin që rritet, apo mos do na çelen negociatat nga zbulimi i kësaj gjëje ?!

Pa këto video-flagranca që përhapen nga moralistë, Shqipëria do ishte më e pasur, më e begatë e me shtet të përgjegjshëm?!

Llogjika 0!

Por edhe morali 0! Pse moral është të marrësh vemendjen publikut me gjera krejt private të dikujt?!

Nga ana tjetër, moral është të sherrosësh familjet e “viktimave” të videove?!

Kur do burrërohemi (moralisht) që ti themi tjetrit në sy “ik mor sharlatan” a ku e di unë se çfarë?! Se burrat duhet të ta thonë hapur në sy atë që mendojnë dhe jo pas krahëve “shih se kam një video për ty”…

Është më e ndershme dhe e morlashme sa më ska ta shash tjetrin e t’ja thuash në surrat, sesa pas krahëve e me aspekte nga jeta private.

Edhe kisha që është autore e monogamisë, ka krijuar institucionin e rrëfimit që është prap një institucion privat.

Njerëzit me funksione publike nuk bëjnë aspak përjashtim nga kjo llogjike. Nejse, unë kështu mendoj. E poshtër është.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama flet për fitoren, zbulohet lëvizja urgjente e Bashës

Kryedemokrati Basha do të dalë pak pas në një konferencë për shtyp. PD njofton se Basha do të flasë rreth aktualitetit politik. “Kryetari i Partise...

Situatë e rënduar me të infektuarit/Ministria e Shëndetësisë mbyll pishinat në të gjithë vendin

Si pasojë e shtimit të rasteve me COVID, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka marrë vendimin për mbylljen e pishinave në të gjithë...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

“Marrëveshja e 5 qershorit nuk preket”, Rama flet për kushtet e PD (VIDEO)

Në prani të Edi Ramës, Taulant Balla deklaroi se mazhoranca mbështet edhe hapjen e listave, kërkesë kjo e opozitës parlamentare. Në një konferencë të...

Kërkesat e opozitës së re/ Rama: Mbështesim hapjen e listave (VIDEO)

Mazhoranca ka vendosur që të votojë nismën e opozitës parlamentare për listat e hapura. Në një deklaratë për median, kreu i grupit parlamentar të...