E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Manastirliu jep shifrat: Mbi 450 mijë të vaksinuar kundër koronavirusit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se në të gjithë vendin vijon pa u ndalur procesi i vaksinimit të popullsisë, kundër koronavirusit.

Ajo bëri me dije se deri më tani janë kryer mbi 450 mijë vaksinime.

”Nga veriu në jug, vijon pa u ndalur vaksinimi masiv, për mbrojtjen e shëndetit dhe jetës së qytetarëve. Ia kemi dalë të kryejmë mbi 450,000 vaksinime deri tani dhe nuk do të ndalemi, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar”, shkruan Manastirliu në rrjetin social, Facebook.

Ndërkohë, kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 108 raste të reja, nga 2.808 testime të kryera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

BE heq kufizimet për Shqipërinë, Rama: Ia dolëm, nuk ndalemi më!

Kryeministri Rama ka reaguar në llogarinë e tij në Facebook menjëherë pas lajmit se Bashkimi Europian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga...

Kore e Veriut/ Kim Jong dukshëm më i dobët, rindizen hipotezat për sëmundje

Associated Press Shëndeti i udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un ka qenë prej kohësh një burim i shpresës në Korenë e Jugut, e...

Dritë jeshile për shqiptarët/ BE heq kufizimet, çfarë duhet të dini

Rënia e shifrave të infektimit si rezultat i vaksinimit, i ka dhënë dritën jeshile shqiptarëve që të udhëtojnë në vendet e BE-së. Vendimi është...

Euro 2020/ Turqi-Uells 18:00, Turqia pret reagim, ndeshja e fundit mes tyre 6-4

18:00: Turqi - Uells (Grupi A, Baku) Turqia u shkërmoq nga Italia në Romë të premten, për një pjesë të madhe të ndeshjes e mbyllur...

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...