E shtunë, 24 Korrik, 2021
24.5 C
Tirana

Malta konfirmon rastin e parë me koronavirus, 12-vjeçarja kishte qenë në Itali

Një tjetër shtet evropian bie pre e koronavirusit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Malta ka konfirmuar rastin e saj të parë me koronavirus. Bëhet fjalë për një 12-vjeçare italiane, e cila tashmë është futur në karantinë.

12-vjeçarja bashkë me familjen e saj ishin kthyer të martën nga një festë në Trentino. Vajza filloi të ndjehej keq ditën e enjte, madje para se të kontaktonte mjekun, ajo dhe familja e saj ishin vendosur në karantinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...