E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Mali i Zi rikthen masat, çfarë ju duhet për të kaluar kufirin

Pas rritjes së rasteve të infektimeve me COVID-19 në Mal të Zi, organet shëndetësore kanë ashpërsuar masat. Ndodhur në këto kushte, qeveria ka ndërmarrë masa të tjera kufizuese në vend.

Për të hyrë në Malin e Zi, prej ditës së sotme duhet të plotësososh kriteret e mëposhtme:

Të jesh i pajisur me çertifikatën e vaksinimit me dy doza, ose me një dozë. Test PCR jo me shumë se 72-orë më parë. Vërtetim që ke kaluar COVID-19 jo më pak se 14 ditë dhe jo më shumë se 180 ditë nga testimi pozitiv me COVID-19. Test antigen negativ jo më shumë se 48-orë.

Gjithashtu në dasma, ditëlindje dhe festa të tjera, pjesëmarrja do jetë me masat e mësipërme. Këto masa janë për fashën kohore 20 gusht-10 shtator.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Edhe në pandemi, shqiptarët i rritën shpenzimet për veshje e këpucë

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...