E martë, 21 Shtator, 2021
19.9 C
Tirana

Makina përplas biçikletën, ndërron jetë i moshuari

I moshuari i cili u përplas nga një makinë ditën e djeshme në qytetin e Lushnjë, nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve të marra.

Myfit Dingo, 69-vjeç, banues në Dushk, ka ndërruar jetë pasi është përplasur nga një mjet tip “Benz” në bulevardin e hyrjes veriore të qytetit.

69-vjeçari po lëvizte me biçikletë në momentin kur u përplas nga makina. Ai u transportua në Spitalin e Traumës në Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore por nuk ka mundur të mbijetojë.

Ndërkohë, policia njofton se drejtuesi i mjetit, shtetasi me inicialet S.R., banues në Dushk, është shoqëruar në komisariatin e policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...