E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Makina e ‘autoshkollës’ përplaset me motorin, plagosen nënë e bijë

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kallm të Fierit, ku një makinë tip ‘Benz’ autoshkollë është përplasur më një motor, pasi ka kryer një parakalim të gabuar. Mjeti po parakalonte në mënyrë të gabuar një motor.

Si pasojë e parakalimit të gabuar, makina tip ‘Benz’ ka përplasur motorin, dhe më pas motori ka aksidentuar edhe dy këmbësore, nënë e bijë, të cilat kanë mbetur të plagosura.

Fatmirësisht, nënë e bijë ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ato janë transportuar me urgjencë në spital, për të marrë ndihmën e duhur shëndetësore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...