E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Majko: Titullin “kryeministër i socialistëve” e konsideroj nder

Publicisti Mero Baze, në një editorial në gazetën ‘Tema’ ka sjellë në fokus emrin e Pandeli Majkos. Duke mos u ndjerë komod me çfarë ka shkruar pena e Bazes, ai argumenton qëndrimin e tij mbi çfarë situate po jetojmë, dhe paradokset e krijuara.

Që në krye të herës, Majko jep sinjalet se nëse do të ishte në postin e Ramës, do të ishte nder për të. Ky mesazh i qartë pason pas shkrimit të Mero Bazes se “Lulëzim Basha do zgjedhje…me një kryeministër që e pranon ai, në këtë rast Pandeli Majkon…” (!).

Në komentin e tij, ndarë me ndjekësit në Facebook, ai është kujdesur të nënvizojë faktin se e konsideron nder titullin “kryeministër i socialistëve”, të cilin nuk ka ndërmend ta shkëmbej në pazarin e maskave të politikës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...