Majk Tajson në super formë, rikthehet në ring si në kohët e arta (VIDEO)

Majk Tajson është rikthyer në ring, si në kohët e arta. Ai nuk i ka humbur reflekset, ndërsa i ka dhënë një goditje të fortë kundërshtarit.

Tajson në moshën 54-vjeçare u rikthye dje në ring, për të treguar një luftë të fortë ndaj kundërshtarit të tij 51-vjeçar. Një ndeshje e cila u mbyll në barazim.

U zhvilluan 8 raunde me nga 2 minuta, ku në fund të dy boksierët dolën pa shumë dëmtime, dhe gjithçka u vendos në barazim.

Nga kjo ndeshje u dëshmua se pavarësisht viteve, Tajson është ende në formë të mirë.