E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

“Mafia e burgut”/ Shqiptari kërcënon oficerin grek: Do të zhduk nëse…

Një shqiptar është arrestuar nga sektori antiterrorizëm i policisë greke në ishullin e Chios, pasi ka kërcënuar me mesazh një anëtar të personelit të burgut.

Sipas mediave greke, mesazhi që shqiptari kishte dërguar ishte “qartësisht mafioz” dhe i kryer nga “mafia e burgut”. Ai kishte transferuar në kutinë postare të burgut një zarf me një mesazh kërcënues, ku shkruan: “Unë do të zhduk nëse veproni ashtu si mendoni”.

Megjithëse shqiptari i burgosur ka kërkuar falje para gjykatësit, po ai ka urdhëruar paraburgosjen e tij.

Nuk jepen detaje të tjera për rastin dhe për çfarë është i dënuar aktualisht shqiptari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...