E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Macron kundër myslimanëve, Erdogan: Ai ka nevojë për trajtim psikiatrik

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, sulmoi homologun francez, Emmanuel Macron, në lidhje me qëndrimin e tij anti-mysliman, duke thënë se ai kishte nevojë për kontroll mendor.

Këtë muaj, Macron u zotua të luftojë “separatistët islamikë”, që sipas tij po kërcënonin të merrnin nën kontroll disa komunitete myslimane përreth Francës.

Duke iu referuar Macron,  Erdoğan parashtroi pyetjen “Çfarë problemi ka Macron me Islamin dhe muslimanët?

 “Macron ka nevojë për një trajtim psikiatrik. Çfarë mund t‘i themi një kreu të shtetit përveçse të kontrollohet nga pikëpamja mendore, sepse ai nuk e kupton lirinë e besimi dhe sillet në këtë mënyrë për miliona anëtarë të besimit të ndryshëm që jetojnë në vendin e tij. Një e dy merret me Erdoganin. Nuk fiton asgjë që merret me Erdoganin. Madje, pas një muaji ka zgjedhje dhe do ta shohim fatin e tij në zgjedhje.”, tha presidenti turk.

 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...

“Urdhër nga Rama për të sulmuar FSHF-në”? Veliaj e thotë troç

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike hipotezën nëse me urdhër të Ramës ka sulmuar FSHF-së. I ftuar...