E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Lushnje/ U zunë për rakinë, autori qëlloi me karrige në kokë viktimën

Detaje tronditëse janë zbardhur pas ngjarjes së rëndë me një të plagosur në gjendje të rëndë dhe një të vdekur. Babë e bir u qëlluan me armë mbrëmjen e djeshme në lokalin në pronësi të tyre nga një person, i cili tashmë është vënë në pranga. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Krutje të Lushnjes, në lokalin e të ndjerit Rako Qorri 62-vjeç, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Ndërsa djali i tij Kejdi Qorri, 31 vjeç, ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Sipas të dhënave jo zyrtare, shkak i ngjarjes është bërë një debat i çastit në lokal midis autorit dhe viktimës, debat i cili ka përfunduar në përplasje fizike.

Mësohet se sherri ka nisur për rakinë. Ka qenë Sofokli Shani që ka qëlluar me karrige kokës Rako Qorrin. Djemtë e Rakos janë përgjigjur, duke rrahur Sofokliun. Pas kësaj, ky i fundit ka shkuar në banesë, ka marrë armën dhe ka kryer vrasjen.

Autori, pasi ka kryer krimin është larguar nga lokali dhe është vetëdorëzuar në polici, bashkë me armën e krimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...