E shtunë, 4 Korrik, 2020
28 C
Tirana

“Lus Zotin mos të sjellë morti-mort”/ Rama: Më e keqja mund të na ndodhë

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

OFL iu dërgon ultimatum 4 personazheve të botës së krimit

Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar aksionin e verifikimit të pasurive me tre të “fortët’ e Durrësit dhe një në Tiranë, të dënuar për...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Kryeministri Edi Rama përmes një video-mesazhi në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve të pabindur që mos të rrezikojnë gjithë shqiptarët me veprimet e tyre.

Lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri, Rama u shpreh se më e keqja mund të na ndodhë sa hap e mbyll sytë dhe mund të na marrë me vete.

Kreu i Qeverisë teksa iu referua asaj që ndodhi në tregun e Kombinatit, ku qytetarët nuk respektuan rregullat, theksoi se veprimet e tyre dalin e teprojnë për t’i bërë gjëmën jo vetëm Tiranës, por gjithë Shqipërisë.

“Më e keqja mund të na ndodhë sa hap e mbyll sytë dhe mund të na marrë me vete. Për këtë mjaftojnë pak koka të shkreta që mendojnë se mund t’ja hedhin koronavirusit. Kjo ndodh në tregun e Kombinatit dhe kjo del e tepron për t’i bërë gjëmën jo vetëm Tiranës, por gjithë Shqipërisë.

Kjo ndodh sepse disa nuk po duan akoma të kuptojnë, ku ka më keq ku nuk mund t’i japësh lamtumirën njeriut të dashur, sepse i bie të kthehesh nga varrezat i infektuar.

Nuk i ndava dot sot me ju disa pamje të frikshme të një morti në Peshkopi.

Lexo edhe :   Kupa e Shqipërisë/ Bylisi përmbys Tiranën

Pse, me gjoba dhe polici do e zgjidhim këtë punë edhe për funeralet?

Në Shkodër e infektuan njëri-tjetrin në një mort. Lus Zotin që mos të sjellë morti-mort.

Kur e vumë këtë fashë orare menduam se do zgjaste deri të hënën, pasnesër, por jemi të detyruar ta shtyjmë. E keqja nuk ka kaluar, por nuk ka ardhur akoma. Disave u ka mbetur sahati 12. Tirana, Shkodra, Fieri mund të bëhen vatra e COVID-19.

Do rrisim ndëshkimet dhe ata që shkelin kohëzgjatjen, do ndëshkohen deri në heqje lirie.

Lexo edhe :   Rekord viktimash në Maqedoninë e Veriut, shqyrtohet mbyllja e kufijve

Na duhet të përshkallëzojmë masat që një pakicë absurde të mos marrë në qafë shumicën dërrmuese që po rezistojnë në mënyrë shembullore”, deklaroi kryeministri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident në Vlorë, plagosen 2 efektivë policie

Së fundmi, ka ndodhur një aksident në Vlorë, ku për pasojë janë plagosur 2 efektivë policie. Ende nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore, ndërsa janë...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Formula 1/ Mercedes dominon provat zyrtare, Ferrari shumë dobët

Formula 1 është gati për të rinisur! Pandemia e koronavirusit vonoi nisjen e sezonit të ri të sportit të automobilizmit, që është rikthyer këtë javë...

Dyshoi se ishte prekur nga pandemia, Afërdita Dreshaj publikon rezultatet e analizës

Këngëtarja Afërdita Dreshaj ka udhëtuar së fundmi drejt Miamit së bashku me partnerin e saj, Jakub Kindl, për të festuar përvjetorin e dytë të...