E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Luana bën bamirësi: Më kujtuan historinë e familjes sime

Moderatorja seksi e ekranit, Luana Vjollca, është një prej femrave më të komentuara të showbizit shqiptar. Format e saj bombastike tërheqin vëmendjen e të gjithëve dhe fotot e saj marrin qindra pëlqime e komente nga fansat.Në foton e fundit të publikuar në Instagram, moderatorja shfaqet krah një familjeje të varfër në Ferizaj, të cilët kishte shkuar ti ndihmonte në natën e parë të muajit të Ramazanit.Ajo shkruan se kishte vendosur ta festonte këtë natë me ta, pasi i kishin kujtuar historinë e familjes së saj.“Sot vendosa ta festoj me ju naten e pare te Ramazanit. Vendosa te shtroj nje iftar ndryshe bashke me @blerinakllokoqirugova dhe @gentoska, ne nje familje historine e se ciles e degjova rastesisht, ishte kaq shume e ngjashme me historine e familjes time. 1 nene qe sakrifikon jeten e saj per tja dal e vetme me 3 femije te vegjel… njesoj si nena jone. Heroina!!!”– shkruan Luana në postimin e saj.

“Ishte shume pak ajo çfare une bera por ishte aq bukur dhe u kenaqem aq shume!!Deshira e tyre ishte qe te postoja foto me ta,une po e bej duke ju thene te gjitheve ju qe keni sadopak mundesi,ndihmoni SOT!Ndonjehere jeta na rremben ne rutinen e vet dhe pavarsisht deshires nuk bejme aq sa duhet per njerezit ne nevoje! Dikush sot ,dikush neser per ta eshte SHUME. 
Gezuar Ramazanin te gjithe besimtareve mysliman!”- e mbyll shkrimin moderatorja, duke i prekur të gjithë me bamirësinë që bëri për ta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...