“Lojtari i Vitit”/ UEFA shpall finalistët, sërish CR7 kundër Messi-t

Lexo edhe ...

Zbardhen pamjet nga mega-operacioni i bujshëm i Policisë së Shtetit (VIDEO)

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet që shfaqin momentet e shoqërimit në polici të të arrestuarve në operacionin "Mezhgorani", mes të cilëve ra në...

Për “revolucionin popullor” të 2019 dhe “grushtin e shtetit” të 2020

Nga: Alfred Peza Ajo që i bashkon të dyja zhvillimet më të rëndësishme politike të organizuara nga lidershipi kryesor i opozitës shqiptare në dy vitet...

OFL u nis formularët dy të ‘fortëve’ të tjerë

Dy persona të tjerë janë venë në shënjestrën e OFL-së, të detyruar që brenda 48 orësh të deklarojnë pasurinë e tyre. OFL u ka...

Shënohet rasti i parë/ Qeni me koronavirus mbyllet për dy javë në karantinë

Jo vetëm njerëzit, por koronavirusi ka infektuar edhe kafshët. Një qen i rracës Pomeranian është infektuar me koronavirus, pasi dy pronarët e tij në...

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Virgil van Dijk: janë këta tre finalistët që do të diskutojnë trofeun e “Lojtarit të Vitit” që jepet nga UEFA. Qeveria evropiane e futbollit bëri publike listën përfundimtare të pretendentëve, ndërsa fituesi do të shpallet më 29 gusht në Monte Carlo. Po në këtë ditë do të hidhet edhe shorti që do të përcaktojë grupet në edicionin 2019/2020 në Champions League.

Finalistët u përcaktuan nga një juri e përbërë nga 80 trajnerë dhe 55 gazetarë. Të tre futbollistët bënë një paraqitje të shkëlqyer në sezonin e shkuar 2018/2019.

Cristiano Ronaldo fitoi me Portugalinë edicionin e parë të Nation League, si dhe titullin kampion me Juventusin në Serie A. Nuk qëndron pas as rivali i tij i përhershëm. Lionel Messi triumfoi me Barcelonën në La Liga, u shpall golashënuesi më i mirë në kampionatin spanjoll dhe Champions League.

Ndërkohë, Virgil van Dijk fitoi Champions me Liverpool, duke u shpallur edhe lojtari më i mirë i finales. Vitin e shkuar trofeu i “Lojtarit të Vitit” u fitua nga Luca Modric.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Zbardhen pamjet nga mega-operacioni i bujshëm i Policisë së Shtetit (VIDEO)

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet që shfaqin momentet e shoqërimit në polici të të arrestuarve në operacionin "Mezhgorani", mes të cilëve ra në...

Për “revolucionin popullor” të 2019 dhe “grushtin e shtetit” të 2020

Nga: Alfred Peza Ajo që i bashkon të dyja zhvillimet më të rëndësishme politike të organizuara nga lidershipi kryesor i opozitës shqiptare në dy vitet...

OFL u nis formularët dy të ‘fortëve’ të tjerë

Dy persona të tjerë janë venë në shënjestrën e OFL-së, të detyruar që brenda 48 orësh të deklarojnë pasurinë e tyre. OFL u ka...

Shënohet rasti i parë/ Qeni me koronavirus mbyllet për dy javë në karantinë

Jo vetëm njerëzit, por koronavirusi ka infektuar edhe kafshët. Një qen i rracës Pomeranian është infektuar me koronavirus, pasi dy pronarët e tij në...

Eksperimenti në orën e kimisë, 7 nxënës përfundojnë në spital

Shtatë nxënës të shkollës "Janaq Kilica" në Fier janë helmuar, pas një eksperimenti në orën e laboratorit të kimisë. Helmimi i tyre ka ardhur si...
Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT